SAFE TOURISM CERTIFICATE – GÜVENLİ TURİZM SERTİFİKASI

WE GOT THE SAFE TOURISM CERTIFICATE / GÜVENLİ TURİZM SERTİFİKAMIZI ALDIK

     

OUR COVID 19 PANDEMIC POLICY

Dear Guests

It will always be our highest priority to meet your demands, to provide a safe and healthy environment and to manage the process in the most correct way in this situation we experience which is felt at global scale and which has transformed into a crisis.

Within the scope of the requirements announced by the competent authorities, the recommendations of local government and local health authorities are followed and we take all necessary measures anticipated by them in order to continue providing the best service possible while keeping in mind the safety of our guests and personnel.

While our standard practices for the precautions on health, safety and hygiene continue in the same way, the frequency of practices have been increased. Our personnel have been trained and educated regarding the Covid-19 Pandemic.

Our hotel’s pandemic team and emergency crew have been formed, we have the strong processes and support teams and they are in active position. All of our staff have been informed in detail regarding the necessary preliminary and preventive measures from the precautions on hygiene to the guidelines on how to handle suspected or confirmed Coronavirus (COVID-19) cases including increased cleaning and sterilization frequency and the isolation rooms which will serve for quarantine in cooperation with local authorities.

As the Hotel Management we guarantee that we shall fulfill all applicable requirements in order to give you the better service.

 

Thank you for your trust, support and understanding.

We would be glad to receive you as the GallionHotel family.

24.07.2020

General Director


 

COVİD 19 PANDEMİ POLİTİKAMIZ

Değerli misafirlerimiz ve çalışanlarımız,

Küresel çapta yaşanan ve kriz haline dönüşen bu durumda sizlerin taleplerini karşılamak, güvenli ve sağlıklı bir ortam sağlamak ve süreci en doğru şekilde yönetmek her zaman en büyük önceliğimiz olacaktır.

Yetkili merciler tarafından ilan edilen gereklilikler dahilinde, misafirlerimizin ve çalışanlarımızın güvenliğini gözetirken mümkün olan en iyi hizmeti sunma doğrultusunda devam etmek için yerel hükümet ve yerel sağlık mercilerinin tavsiyeleri takip edilmekte ve öngördüğü gerekli tüm önlemler tarafımızdan alınmaktadır.
Sağlık, güvenlik ve hijyen önlemleri personelimiz tarafından sürekli uygulanmaktadır. Çalışanlarımız Covid-19 pandemisi hakkında eğitilmiş ve bilinçlendirilmiştir.

Otelimizpandemiekibi  ve acil durum ekibi oluşturmuş ve faaliyet halinde olan güçlü süreçlere ve destek ekiplerine sahiptir. Artırılmış temizleme ve sterilizasyon sıklığı dahil olmak üzere hijyen önlemlerinden, şüpheli veya teyit edilmiş koronavirüs (COVID-19) vakalarının nasıl ele alınacağına dair kılavuz ilkelere veya yerel mercilerle işbirliği halinde karantina amacına hizmet edecek izolasyonodalarına dek, tüm çalışanlarımız gerekli hazırlık ve önleme tedbirleri ile ilgili olarak ayrıntılı bir şekilde bilgilendirilmiştir.

Sizlere daha iyi hizmet sunabilmek için Otel üst yönetimi olarak uygulanabilir tüm şartları yerine getireceğimizi taahhüt ederiz.

 

Bizlere gösterdiğiniz güven, destek ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Gallion Hotel  ailesi olarak sizi ağırlamaktan memnuniyet duyuyoruz.

 24.07.2020

Genel Müdür